میخچه پا

میخچه پا ، ضایعه ای به شکل پینه از پوست مرده است که در سطح نازک بدون موی پوست در پشت پنجه یا میان انگشتان یا در کف پا ظاهرمیشود.

این نوع عارضه از طریق کفش نامناسب،راه رفتن های طولانی برسطح های سخت و یا تورم پا در اثرحاملگی که باعث میشود کفش ازاطراف به پا فشار وارد کند،ایجادشود.

 

راه های درمان


اولین راهکار استفاده از کفش مناسب است.به این منظور توصیه ما این است که زمان خرید کفش را به انتهای روز یا هنگام غروب موکول کنید زیرا پا در این ساعات به بزرگترین اندازه خود رسیده و شمارا آسوده خاطر میکند.راهکار دیگر استفاده از پیاز است به این شکل که یک تکه پیاز را قبل از خواب بر روی موضع گذاشته و ببندید و صبح باز کنید،آنقدر تکرارکنید تا به مرور برطرف شود.همچنین استفاده از گوجه فرنگی نیز به همین شکل تاثیر سریعی در درمان دارد.

 

برخی از راهکارهای از بین بردن میخچه

 

تحریک میخچه باعث بزرگتر شدن آن میشود به همین دلیل از ناخن گیر،چاقو،سنگ پا استفاده نکنید چرا که میخچه باید از ریشه بیرون بیاید.برای از بین بردن آن از مخلوط زردچوبه و عسل نیز میتوانید استفاده کنید به این صورت که این دورا باهم ترکیب کرده و خمیر بدست آمده را روی محل موردنظر بزنید و بعداز خشک شدن بشویید،اینکار را دو تا سه بار در روز انجام دهید.راه دیگر،میتوانید آب لیمو را روی محل مورد نظر بریزید و یا اینکه دو تیکه میخک را در آبلیمو بخیسانید و سپس از آن استفاده کنید و منتظر بمانید تا خشک شود.روزی یک بار این کار را انجام دهید تا نتیجه مطلوب را ببینید.

نتیجه گیری


امیدواریم از مطالب بالا در زمینه درمان طبیعی میخچه بهره برده باشید اما توجه داشته باشید که درمان این عارضه نیاز به صبر بالا داردومراقبت از پا(قلب دومتان) ازطریق ماساژ دادن را جدی بگیرید.