سلامت روح و روان


سلامت روح و روان ، روانشناسان می گویند شادابی ، نشاط ، لذت بردن اززندگی و هدفمندی در زندگی نشانه شخصیت سالم است ، و نیاز و خواسته ی همه انسان ها است وهمه ی ما تلاش می کنیم برای برقراری ارتباطات سالم، شخصیت های سالمی را در زندگی انسانی پیدا کنیم.

اریک فروم یک روانشناس معروف که معتقد است که به سبب اهمیت نیروهای اجتماعی و فرهنگی برای درک هر یک از اعضای جامعه باید ساختارآن جامعه در گذشته و حال ، تجزیه وتحلیل شود.

 

منظور از سلامت روانی 


تعاریف متفاوتی از سلامت روانی ارائه شده است مثلا گفته شده : سلامت روانی یعنی داشتن تعادل عاطفی و سازش اجتماعی، احساس راحتی و آسایش، یکپارچگی شخصیت و شناخت خود و محیط. گروهی از روان شناسان در تعریف سلامت روانی به تعریف رفتار نابهنجار یا بیماری روانی می پردازندو سپس نتیجه می گیرند که سلامت روانی مساوی با عدم بیماری روانی است.

 

چند نکته برای داشتن سلامت روان 


ارتباط با دیگران کیفیت روابط شخصی ما تاثیر بزرگی بر روی سلامت ما دارد، از وقتتان لذت ببرید باید بتوانید از زمان خود در فعایت ها، سرگرمی ها و پروژه ها لذت ببرید، به خودتان اهمیت دهید فعال باشید و خوب غذا بخورید این کمک می کند تا بدن سالم حفظ شود، مقابله با استرس از آنچه باعث استرس شما می شود و طرز برخوردتان با مشکل آگاه شوید، کمک به افراد جامعه داوطلب شوید تا وقت خود را برای یک مسئله ای که جنبه ی خیر خواهانه دارد بگذارید.

 

نتیجه گیری


سلامت جسمی و روانی انسان به میزان قابل توجهی به نوع تغذیه، کیفیت مواد غذایی و ویتامین هامربوط می شود، هر انسانی آرزوی این را دارد که خوشبخت باشد و برای خوشبخت بودن باید جسمی سالم و روحی آرام داشت، پس باید جسممان را با مصرف تغذیه مفید، سالم نگه داریم که در نتیجه روحی آرام و سرحال داشته باشیم.